وبسایت علی اکبر مظاهری

mazaheriesfahani@gmail.com
وبسایت علی اکبر مظاهری

mazaheriesfahani@gmail.com

مشاور و مدرس حوزه و دانشگاه

کانال تلگرام از زبان مشاور
جهت دیدن کانال تلگرام "از زبان مشاور" روی عکس کلیک کنید
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
بایگانی

۹ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲۸
تیر

                                                                                                                                                                                       

     » از زبان مشاور

                                                                                                                               

خانم، رنجیده خاطر، گفت: «زندگی برایم سیاه شده. دست و دلم به کار نمی رود. محبت همسرم را از دلم بیرون رانده ام. نه! من نرانده ام، او بیرون برده. دیگر حاضر به فداکاری برای زندگی نیستم.»

پرسیدم: چرا؟ مگر ایشان چه کرده؟                                                                                           

گفت: «به خنده و کنایه و به تکرار و با الفاظ مختلف می گوید که زن دیگری می گیرد.»

گفتم: مثلا با چه الفاظی؟

گفت: «وقتی از کاری خسته می شوم و، به ناز، می نالم تا نازم را بکشد، می گوید: {این که کاری ندارد. تو اجازه بده تا یک کمککار برایت بیاورم.} و بعد از مکثی کوتاه می گوید: {اما باید جوان باشد تا بتواند به تو کمک کند. و اگر جوان باشد و نامحرم، به ناچار، باید با من محرم شود.} و موزیانه می خندد.»

دعوت شوهر به مشاوره

  • علی اکبر مظاهری
۲۱
تیر

    » کامنت «زن مسلمان»

اشاره

یکی از خوانندگان وبلاگمان، در باره پست «دختران و انتخاب همسر1»، کامنتی نوشته اند که آن را برای خوانندگانمان، به ویژه دخترانمان و خانم ها، مفید دانستیم. اینک آن را با هم می خوانیم:

  • علی اکبر مظاهری
۱۷
تیر

در مصاحبه با خبرگزاری رسا

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مظاهری، نویسنده و پژوهشگر سبک زندگی و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به فرارسیدن عید فطر اظهار داشت: فطر از فطرت و عید به معنای بازگشت است، بنابراین انسان در این روز به فطرت خدایی خود باز می گردد و در این روز جان انسان شکوفا می شود.

 

عید فطر روز پاکی انسان از زنگارهای درون

  • علی اکبر مظاهری
۱۵
تیر
مصاحبه با خبرگزاری رسا
حجت الاسلام والمسلمین مظاهری با اشاره به لحظات پایانی ماه مبارک رمضان گفت: هنوز برای بازگشت به سمت خدا فرصت هست و به عقیده بنده اگر یک جوان تا غروب شب آخر ماه رمضان یک آه از ته دل بکشد و یک العفو واقعی بگوید به اهداف متعالی ماه رمضان دست یافته است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مظاهری، نویسنده و پژوهشگر سبک زندگی و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا،

  • علی اکبر مظاهری
۱۵
تیر

    پایبندی به پیمان

    برخی اندک شمار از کسانی که در موضوع مسائل خانواده سخن می گویند و مطلب می نویسند، چنین می گویند و چنین می نویسند: «دوران عقد، دوران تجدیدنظر است.»

    این سخن، اشتباه است، اشتباه است، اشتباه. دوران عقد، هرگز دوران تجدیدنظر نیست. به هیچ وجه روا نیست که این نام ناموزون و این وصف نامرتبط را بر این دوران خجسته بگذاریم. «دوران عقد» همان دوران ازدواج است؛ مرحله ای است از مراحل ازدواج. جزوی است از اجزای زندگی مشترک.

  • علی اکبر مظاهری
۱۰
تیر

 

    » سخنی در باب نظام خانواده

نویسنده: خانم صدیقه مولایی (ارشد فلسفه اسلامی)

جلوه گری، کار خداوند سبحان است. چنان که «یا من اظهر الجمیل»، از دعای«جوشن کبیر»،  بر همین امر اشارت دارد. جلوه گری خداوند در تکوین، مشهود همگان است، در تشریع نیز با اندکی تأمل در نظام واره دین، زیبایی های اراده خدا قابل فهم  است. همچنین آموزه های دینی ما بر شبیه خدا شدن انسان تأکید دارند.

بر همین اساس، میزان شباهت به خدای سبحان، نشانه ای است از میزان دستیابی انسان به رشد و تعالی. و در حقیقت، هر فرد، به تناسب صفت خدایی ای که در خود پرورش می دهد، خداگونه شده است.

  • علی اکبر مظاهری
۰۷
تیر
    » مصاحبه ای با خبرگزاری «رسا»
نقش ویژه شب‌های قدر در ترویج معنویت جامعه
حجت الاسلام والمسلمین مظاهری با اشاره به نقش ویژه شب های قدر در ترویج معنویت جامعه گفت: شب‌های قدر فرصت مغتنمی برای رسانه‌ها است تا حضور زیبا و معنوی جوانان را در مساجد نشان دهند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مظاهری، نویسنده و پژوهشگر سبک زندگی و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا،

  • علی اکبر مظاهری
۰۵
تیر

Image result for ‫پدر‬‎

    » از زبان مشاور

آقای صلح‌جو و همسرش، همراه دو فرزندشان که یکی سه ساله بود و دیگری یک ساله، به مشاوره آمدند. خانم از بار گران زندگی به ستوه آمده و کم آورده بود؛ دیگر بریده بود. مشکلات و مسائل ناگواری مطرح کردند و چارۀ کار طلبیدند.

خانم از سختی­ های زندگی، سخت گلایه داشت و بیشتر از دست آقا می‌نالید. ایشان را به آرامش و صبوری دعوت کردم و به ریشه‌یابی مسائلشان پرداختیم. در نهایت، به این نتیجه رسیدیم که همۀ مشکلات به خستگی خانم، از پرستاری و تربیت فرزندان، مربوط می‌شود.

  • علی اکبر مظاهری
۰۲
تیر

Image result for ‫سن ازدواج‬‎

چه زمانی ازدواج کنیم؟

اشاره

کتاب «جوانان و انتخاب همسر» را در آغاز دهه هفتاد نوشتم و در بهار سال 1373 منتشر شد. این مطلب را، که در فصل دوم آن کتاب آمده و درباره زمان مناسب سن ازدواج است، اکنون، با ویرایشی اندک، می خوانید:

مباحثه ای با یک دوست 

  • علی اکبر مظاهری