وبسایت علی اکبر مظاهری

mazaheriesfahani@gmail.com
وبسایت علی اکبر مظاهری

mazaheriesfahani@gmail.com

مشاور و مدرس حوزه و دانشگاه

کانال تلگرام از زبان مشاور
جهت دیدن کانال تلگرام "از زبان مشاور" روی عکس کلیک کنید
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
بایگانی

توسعه زنانگی؛ عامل محبوبیت 1

پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۵۳ ب.ظ

     » نوشته ای از خانم انسیه نوش آبادی

بین زن ومرد، همچون موجودات دیگر، تفاوت های بسیار وجود دارد. بنا به گفته زیست شناسان، هر سلول بدن مرد با هر سلول بدن زن تفاوت دارد. حتی تندروترین فمینست ها نیز، با آن که سعی  در اختفا و از بین بردن تفاوت ها دارند، به وجود آن ها معترف اند. آن چه مهم است، نوع نگرش درست ما در قبال تفاوت هاست. نگرش درست ما برخاسته از علم و آگاهی به وجود تفاوت ها و نقش جدی شان در ایجاد عشق و تکامل است. زیرا تفاوت های این دو جنس مخالف، به گونه ای طراحی شده است که هر یک از زوجین به وسیله دیگری به تکامل و تعادل می رسد. روانشناسان معتقدند که سردی بدن مرد با گرمی بدن زن، متعادل می شود و قاطعیت او با انتقاد پذیری زن و قدرتش با عشق زن، متوازن می گردد.

بنابراین... همین تفاوت ها است که زندگی با جنس مخالف را شیرین و جذاب می کند. اگر تفاوت ها نبودند، کنش و جذابیتی بین دو طرف به وجود نمی آمد. به این تفاوت های مکمل، که سبب جذب و کشش یک دیگر می شود، احساس مرموزی به نام «عشق» می گویند.

گفتنی است که هرچه توان و قوت این تفاوت های فطری و طبیعی بیش تر باشد، درجه جذب و کشش افزایش خواهد یافت.

مردانی که از «مردانگی» بیش تری برخوردارند از زنانی که از «زنانگی» بیش تری برخوردارند خوششان می آید.

هنگامی که زنان و مردان خیلی شبیه یکدیگر می شوند، آن جاذبه مرموز را از دست می دهند. زندگی کردن با شخصی که شبیه خودمان است، بسیار خسته کننده خواهد بود.

بنابراین، برای تقویت عشق بین زوجین، می بایست تفاوت های آن ها را تحت دو عنوان «زنانگی» و «مردانگی» تقویت نمود. در ادامه، به بارزترین تفاوت های مردانگی و زنانگی اشاره خواهیم کرد.

1. لطافت و زیبایی

زیبایی، صفتی مشترک بین زن و مرد است. اما آن زیبایی خاص و آمیخته با لطافت و مزین به هنر آرایش، از ویژگی های شاخص زنانگی است و درباره مردان، مطلوب و پسندسده نیست. این نوع زییایی و لطافت زنانه، همیشه عکس العمل عاطفی مرد را برمی انگیزد؛ واکنشی که مخصوص جنس اوست، زیرا زنان، مثل مردان، تحت تأثیر زیبایی جنس مخالف قرار نمی گیرند.

در روایت است: «سزاوار نیست که زن خود را زینت نکند، هرچند به آویختن گلوبندی به گردن باشد»... .  شجاعت، اگر چه به طور کلی صفتی پسندیده و مشترک بین زن و است، برخی از زیر محموعه های این صفت از صفات زنانه نیست و زنانگی را تضعیف می کند. به زن هیبت و شجاعت مردانه می دهد و خلق و خوی زنانه را تضعیف می کند.... .

زنانی که به امر تجارت مشغولند (آن هم تجارت های گسترده بین شهری یا کشوری که مستلزم برخورد های زیاد با مردان و چک و چانه زدن ها و جر و بحث کردن با آن ها است)، بی پروایی مردانه را تجربه خواهند کرد و از آن حالت ناز زنانه، که آمیخته با نوعی شرم است، فاصله می گیرند. در زندگی زناشویی، با این گونه از زنان، عشق کم تر قابل تجربه است. منطقی و حساب گر بودن، نهایت مزیت این گونه زندگی ها خواهد بود.

این خصوصیت که برخی از زنان به تنهایی معادل ده مرد هستند، هرچند از لحاظ داشتن توان روحی در کارهای اجتماعی، مثبت ارزیابب می شود، اما از آن جنسیتی که بتواند برای یک عمر، زنی را محبوب مردی قرار دهد، می کاهد.

 اگر مایلید بر محبوبیت خود بیفزایید، لازم است که تا حد ممکن خود را به خانواده و محیط های زنانه محدود کنید و از برخورد های غیر ضروری با نامحرمان پرهیز نمایید؛ نیز از پذیرفتن کارهای مردانه خودداری کنید، زیرا: « زن گل بهاری است، نه مدیر سخت کوش.»

 

ماهنامه پیام زن. شماره 215

ادامه دارد

نظرات  (۲)

سلام و عرض ادب؛

واقعا مفید بود. انتخاب بسیار آگاهانه ای بود. 

توفیقاتتان روزافزون باد
پاسخ:
سلام و نور. سپاس از شما بابت حضورتان

سلام،

مطلب جالب و جدیدی بود، مخصوصا مطرح شدنش توی این دوره زمونه که کارهای مردانه کردن و داشتن شغل و منصب مردانه یک افتخار برای زنان بین عوام شمرده می شود.

با تشکر

 

پاسخ:
سلام و نور. سپاس بابت حضورتان.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">